Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERT KRAJOWE - CISNA

 

   

  

  

  

  

   

  

   

OBÓZ WĘDROWNY PO BIESZCZADACH

schroniska górskie, namioty IGLO

Polska, start: w Cisnej

wiek uczestników: 13-18 lat i 19-26 lat


Obóz wędrowny w Bieszczadach

super klimat, piękne widoki, rewelacyjna kadra;

wiek 13-18 lat; 19-26
Symbol oferty: 245/2342
 

Państwo: Polska
Region: Bieszczady
Miasto: Cisna
Transport: Autokar, Pociąg, Własny
Profil wyjazdu: Wyjazd dla dzieci i młodzieży, Obóz wędrowny, Inny
Wyżywienie: śniadanie, Obiady, Kolacje
Zakwaterowanie: Schronisko młodzieżowe, Camping/pole namiotowe, Inne
Wyposażenie: Jadalnia, Program animacyjny
 

CENA ZAWIERA:

TRANSPORT autokarem lub PKP. NOCLEGI 9 noclegów wg opisu. WYŻYWIENIE śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. KADRA opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. OPIEKA MEDYCZNA. UBEZPIECZENIE NNW 10 000 zł. PROGRAM ACTIVE; Bilety wstępu do Parków Narodowych. Organizator: TourClub.
 

Cena podstawowa:
Wyjazd - Dojazd własny, Powrót - Dojazd własny, Pakiet świadczeń wg oferty, Cena podstawowa, Promocja JUST NOW - 200 zł do 28.02.2010
 

ZAPROSZENIE:
Obozy wędrowne po górach, wyprawy rowerowe i spływy kajakowe to znowu bardzo popularna forma podróżowania, upodobana szczególnie przez młodzież szkół średnich i studentów. Wszystkie te formy łączą piękne krajobrazy, niezwykłe widoki, wieczorne ogniska z gitarą, krótko mówiąc magia wielkiej przygody. Po tym wszystkim pozostają nie tylko wspomnienia i fotografie, ale przyjaźnie na całe życie. Zapraszamy na szlaki.
 

CENA OBEJMUJE:
transport pociągiem lub autokarem; zakwaterowanie - 9 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli) wyżywienie; bogaty program pobytu, opiekę kadry, ubezpieczenie Signal Iduna (NW - 7000 PLN), podatek VAT
 

OBÓZ WĘDROWNY w GÓRACH:
Bieszczady to już nie tylko piękne góry, ale prawdziwa legenda każdego włóczykija. Miejsce, do którego od lat jedzie każdy, kto szuka przestrzeni, wolności, przyjaźni na całe życie. Bieszczady to niepowtarzalny klimat opuszczonych wiosek, nieprzebytych gąszczy, przydrożnych barów, zdziczałych kapliczek. Bieszczady to cerkwie, połoniny, gitara i wieczorne ognisko. Bieszczady to miejsce, którego każdy powinien posmakować.
Proponujemy sprawdzoną wielokrotnie trasę, która pozwoli nam na poznanie najciekawszych miejsc w Bieszczadach: Cisna - Łopienka - Jaworzec - Połonina Wetlińska - Berehy Górne - Nasiczne - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne - Wołosate - Tarnica. Noclegi najczęściej realizujemy namiotach, czasami w schroniskach. Plecaki nosimy bardzo rzadko (ale czasami nosimy). W trakcie wędrówek: przejazd słynną kolejką bieszczadzką (w cenie obozu), kąpiel na basenie, w potoku lub nad Soliną.
 

ZAKWATEROWANIE:
Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie - na obozach górskich najczęściej śpimy w schroniskach lub w namiotach (iglo z przedsionkiem, podpinką i lekkim stelażem). Czasami w bazach namiotowych (duże wojskowe namioty typu NS z łóżkami i kocami tzw. hoteliki. Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. Na wyprawach zagranicznych śpimy na dużych kempingach gdzie często prysznice są dodatkowo płatne. Na spływach kajakowych i na wyprawach rowerowych śpimy na polach namiotowych (bindugach), kempingach w naszych namiotach (można oczywiście zabrać własny namiot).
 

WYŻYWIENIE:
Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wycieczki oraz gorący obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Poza granicami kraju dodatkowo spożywamy potrawy kuchni regionalnej. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań.
 

KADRA:
Na naszych obozach jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci w swoich dziedzinach, często członkowie klubów górskich, rowerowych lub kajakowych. Duże doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jeden opiekun.
 

TRASY:
Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi, tzn. każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Trasy uzależnione są również od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Po górach czasami wędrujemy bez plecaków, które -korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. Na spływach najczęściej ekwipunek jedzie samochodem, ale są odcinki gdzie musimy się spławić z bagażami; na wyprawach rowerowych trasy oparte są na kolejnych bazach, skąd promieniście zwiedzamy okolice. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Natomiast za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.
 

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK:
Co zabrać zależy oczywiście od tego na jakiego rodzaju imprezę się wybieramy, inaczej jest na wyprawie rowerowej a inaczej na obozie wędrownym w górach. Jednak na każdą imprezę należy zabrać: Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły - noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem - kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna oraz przy obozach zagranicznych paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy). Obuwie i ubiór: buty odpowiednie do danej dyscypliny, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak ze stelażem (najlepiej wewnętrznym), lub w przypadku spływu w specjalne worki żeglarskie. Dodatkowo nie tylko na spływy, ale również na trekkingi i na wyprawy rowerowe zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu - wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych - gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.
 

TRANSPORT:
Wyjazdy na obóz organizujemy z: Kołobrzeg (+100 PLN); Koszalin (+100 PLN); Słupsk (+100 PLN); Gdynia (+100 PLN); Gdańsk (+100 PLN); Bydgoszcz (+80 PLN); Toruń (+80 PLN); Łódź (+60 PLN); Warszawa (+80 PLN); Świnoujście (+100 PLN); Szczecin (+80 PLN); Poznań (+60 PLN); Leszno (+60 PLN); Wrocław (+40 PLN); Opole (+40 PLN): Katowice (bez dopłaty); Kraków (bez dopłaty); Tarnów (bez dopłaty); Rzeszów (bez dopłaty).
Kwota w nawiasie oznacza dopłatę za wyjazd z danej miejscowości - przejazd w obie strony. Dojazd we własnym zakresie - rabat 50 PLN.
 

TRANSPORT uwagi ogólne:
Podczas podróży uczestnikami opiekuje się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną (imprezy zagraniczne paszport lub dowód osobisty - brak kontroli granicznej nie zwalnia uczestników od obowiązku posiadania jednego z wymienionych dokumentów). Bagaże powinny posiadać etykietę identyfikacyjną z nazwiskiem właściciela oraz nazwą imprezy. Kadra chętnie pomoże szczególnie najmłodszym uczestnikom w przeniesieniu bagażu do/z obiektu, jednak prosimy o dobranie bagażu odpowiednio do wieku uczestnika. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu jeśli z danej miejscowości będzie poniżej 6 uczestników. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu (podany przy opisach imprez), pod którym uzyskać można bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. W pozostałych okresach prosimy o kontakt bezpośrednio z biurem nr 71-3260090. Na ok. 5 dni przed wyjazdem prosimy o potwierdzenie miejsca i godziny wyjazdu z danej miejscowości (odpowiedni komunikat będzie dostępny na www.scout.com.pl). Biuro nie informuje telefonicznie o godzinach wyjazdów. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.
 
POCIĄG:
W przypadku przejazdu pociągiem, informujemy, że dla ułatwienia uczestników wsiadających szczególnie na pośrednich stacjach, przedział kadry oznaczony jest żółtą kartą przyklejoną do szyby z napisem OBÓZ WĘDRWONY. Prosimy o punktualne przybycie - w innym razie pociąg może odjechać bez uczestników. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżki 37% na przejazd pociągami. Uwaga! W zwiazku z możliwością przesiadek prosimy o spkowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami.
 
AUTOKAR:
W przypadku przejazdu autokarem zapewniamy pojazdy posiadające aktualne badania techniczne, odpowiednie zezwolenia i licencję Ministerstwa Transportu. W trakcie jazdy, co 3-4 godz. organizujemy postoje w miejscach do tego przystosowanych (parkingi z restauracjami i toaletami). W większości autokarów jest możliwość zakupienia zimnych i gorących napojów, oglądania filmów video i skorzystania w sytuacjach awaryjnych z toalety. Przebieg tras może być realizowany z przesiadkami, zastępczymi środkami transportu - np. mikrobus, pociąg, taksówka lub prywatny samochód. Transport nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą. Powyższe uwarunkowane jest wielkością sprzedaży z danej miejscowości. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Prosimy o szczególną uwagę na własny bagaż w momencie ewentualnych przesiadek na trasie. Miejsca są przydzielane wg kolejności zgłoszeń (diagram posiada pilot).

 
Organizator NIE ODPOWIADA

- za nie stawienie się uczestnika w odpowiednim czasie na miejsce zbiórki (wyjazdu). Na osoby spóźnialskie nie czekamy. W przypadku jeśli wystąpi problem z odnalezieniem autokaru (konwojenta) prosimy o natychmiastowy kontakt do kadry (nr na komunikacie) lub na tel dyżurny (nr powyżej).
   

termin dni cena od osoby
od:2010-06-28 do:2010-07-09 12 1095 PLN
od:2010-07-05 do:2010-07-16 12 1095 PLN
od:2010-07-12 do:2010-07-23 12 1095 PLN
od:2010-07-19 do:2010-07-30 12 1095 PLN
od:2010-07-26 do:2010-08-06 12 1095 PLN
od:2010-08-02 do:2010-08-13 12 1095 PLN
od:2010-08-16 do:2010-08-27 12 1095 PLN

   

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | Beta.ecotravel.pl | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved