Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

 

OFERTY KRAJOWE - GDAŃSK

               

  

MORSKA PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH

Centrum Hotelowo-Konferencyjne ALMA

Polska, Gdańsk

wiek uczestników: 7-13 lat


MORSKA PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH
Centrum Hotelowo-Konferencyjne ALMA
Polska › Pomorze Środkowe › Gdańsk
Wiek: od 7 do 13 lat

Morska Przygoda dla Najmłodszych

"Nie odkładać marzeń, bo się nie zmieszczą na półce!". Lidia Jasińska

Główną atrakcją Obozu jest jego położenie – nad samym morzem, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na samopoczucie Młodych Przygodowców. Wiele zajęć odbywać się będzie na pięknej plaży w otoczeniu nadmorskiej, unikatowej przyrody: zajęcia przygodowe i sportowe (rozgrywki plażowe, gimnastyka na piasku, szukanie skarbu), kąpiele morskie (pod czujnym okiem ratowników) i słoneczne (będziemy łapać cenne witaminy), wieczorne spotkania na plaży przy zachodzie słońca z gitarą, piesze wycieczki brzegiem morza, zorganizujemy również konkurs na największą muszlę i piaskową rzeźbę.

Program:


Morska Przygoda to Obóz przeznaczony dla Małych Poszukiwaczy, którzy kochają szum fal, ciepły piasek między palcami, słońce i szalone zabawy na plaży.

..::Orienteering::..
jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszcze traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie. Pośród pięknych sosnowych lasów rozegramy nie jedną Imprezę na Orientację.

..::Paintball::..
to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Podczas zajęć wyposażeni będziemy w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery, kulki z farbą (200sztuk na osobę).
Ze względu na bezpieczeństwo naszych najmłodszych, Dzieci wezmą udział TYLKO w zajęciach na strzelnicy, próbując trafiać do tarczy oraz do ruchomych celów.

..::Meteorologia Morska::..
każdy żeglarz, rybak czy po prostu mieszkaniec nadmorskich miejscowości musi znać się na przepowiadaniu pogody. Dowiemy się jak ustalić siłę wiatru w skali Beauforta, jak określić stan morza, co to jest martwa fala i do czego używa się disdrometru.

..::Żegluga Morska::..
na specjalnych zajęciach dowiemy się z czego zbudowany jest statek? Co to jest biała flota i czym charakteryzuje się statek RORO. Wcielimy się w rolę nawigatorów i z pomocą lornetek będziemy obserwować pływające statki po zatoce.

..::Tajemnicze Morze::..
otchłań morska kryje w sobie wiele tajemnic. To wyzwanie dla Małych Poszukiwaczy – postaramy się odkryć kilka sekretów, rozwiązać pewne wskazówki, poznać to, co morze chce przed nam ukryć. A może pomoże nam w tym tajemniczy list w butelce wyrzucony przez morskie fale na piasek…

..::Morskie opowieści::..
przy relaksującym szumie morza, gdy po aktywnym dniu, słońce chowa się za horyzont usiądziemy na cichej i spokojnej plaży i w myślach przeniesiemy się w dalekie ciepłe kraje snując morskie opowieści.

..::Aktywne Plażowanie::..
zabawy w piasku, budowa fascynujących rzeźb, poszukiwanie bursztynowego skarbu, taplanie się w morskiej wodzie, skakanie przez fale, wygrzewanie się w słońcu, plażowe rozgrywki sportowe naszych Małych Plażowiczów.

..::Zajęcia linowe::..
odpoczywając od morskich zabaw będziemy pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wychodzenie po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać swoje lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

..::Team building::..
to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w szkole - służy integracji, uczy współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwolą nam rozwinąć kreatywne myślenie i stworzyć niezwykle zgrany zespół.

..::Zajęcia łucznicze::..
będą polegały na strzelaniu z łuków sportowych do tarcz. Rozegramy mini konkurs na najlepszego strzelca Obozu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

..::Survival::..
poznamy tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::..
weźmiemy udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.


Terminy i ceny

28.06-09.07.2010 - 1799 PLN
11.07-22.07.2010 - 1799 PLN
24.07-04.08.2010 - 1799 PLN
06.08-17.08.2010 - 1799 PLN
19.08-30.08.2010 - 1799 PLN

Terminy obejmują pobyt na miejscu.

 
Zniżki i dopłaty

Płytka ze zdjęciami z obozu : Dopłata 29,9 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 75 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 150 PLN


Zakwaterowanie
Centrum Hotelowo-Konferencyjne ALMA

Centrum Hotelowo-Konferencyjne Alma 1 położone na malowniczej Wyspie Sobieszewskiej k/Gdańska. Obiekt usytuowany w nadmorskim pasie leśnym, 800 m od pięknej i czystej plaży. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w 2,3,4 osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt jest bezpieczny i ogrodzony. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, świetlica i sala dyskotekowa. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 
Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.


Dojazd - Autokar

Godziny wyjazdów i powrotów do potwierdzenia na kilka dni przed rozpoczęciem turnusu. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany środka transportu.

* - wyjazd dzień wcześniej niż podany termin rozpoczęcia imprezy
** - powrót dzień później niż podany termin zakończenia imprezy
 

Miejscowość Godzina odjazdu Miejsce zbiórki Godzina powrotu Cena
Białystok   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Bydgoszcz 09:00 ul. Toruńska, parking przy Hali Sportowej Łuczniczka ok. 20:00 Dopłata 118 PLN
Częstochowa 03:30 ul. Orzechowskiego, parking na wprost Poczty Głównej ok. 01:30** Dopłata 138 PLN
Gdańsk 11:15 Dworzec Główny PKP, parking obok poczty ok. 16:00 Dopłata 78 PLN
Gorzów Wielkopolski   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Grudziądz   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Katowice 01:30 Dworzec PKS ul. P. Skargi (obok Supersamu) ok. 03:30** Dopłata 158 PLN
Kielce   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Koszalin 06:45 duży parking przy Dworcu Głównym PKP ok. 20:30 Dopłata 118 PLN
Kraków 00:10 ul. Kałuży,zatoczka-między Stadionem Cracovia a Hotelem Orbis ok. 04:50** Dopłata 158 PLN
Leszno 04:00 parking przy hali Trapez, Al. Konstytucji 3 Maja ok. 01:00** Dopłata 138 PLN
Lublin   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Łódź 06:00 Plac Zwycięstwa, Al.Piłsudkiego ok. 23:00 Dopłata 138 PLN
Olsztyn 14:30 parking przy Park Hotel, ul. Warszawska ok. 15:30 Dopłata 58 PLN
Opole   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Poznań 06:00 dworzec Główny PKP, ul. Dworcowa tzw. Dworzec Letni ok. 23:00 Dopłata 138 PLN
Rzeszów   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Słupsk 08:15 parking przy Dworcu Głównym PKP ok. 19:00 Dopłata 68 PLN
Szczecin 03:45 Parking przy zamku, ul. Korsaży, przy Maszcie ok. 23:30 Dopłata 158 PLN
Toruń 10:00 Parking przy ul.Bulwar Filadelfijski 12,przy moście Piłsudskiego ok. 19:00 Dopłata 118 PLN
Warszawa 07:00 PKiN, parking przy Pałacu Młodzieży (ul. Świętokrzyska) ok. 22:30 Dopłata 128 PLN
Włocławek     ok. Dopłata 250 PLN
Wrocław 02:00 Parking przy skrzyż. ul. Ślężnej i Kamiennej (Wzg. Andersa) ok. 03:00** Dopłata 138 PLN
Zielona Góra   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty


Wycieczki fakultatywne

Poszczególne opłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcje trwania obozu.


Certyfikowany kurs pierwszej pomocy | Dopłata 160 PLN

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.


Rejs statkiem na Hel | Dopłata 120 PLN

Zabierzemy Was w fascynującą morską podróż do miejsca gdzie, jak się potocznie uważa, Polska ma swój początek. Rejs tramwajem wodnym będzie trwał około 2,5h w jedną stronę. Na miejscu zwiedzimy niezwykłą latarnię morską i fokarium, gdzie można zobaczyć piękne foki szare. Na chwilę odpoczynku, jeśli pogoda pozwoli,udamy się na jedną z helskich plaż, gdzie będziemy mieli okazję zanurzyć stopy w wodach morza bałtyckiego.


Przygodowy Pakiet Obozowy | Dopłata 100 PLN

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- kompas płytkowy z niezbędnym sznureczkiem do zawieszenia na ręku,
- 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin,
- specjalny ogrzewacz, który w razie potrzeby staje się ciepły i ogrzewa zimne dłonie, a gdy już się ostudzi, można go z powrotem “naładować”, wrzucając na chwilę do gotującej się wody.

Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.


Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny i twórczy program, opiekę kadry i instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), VAT.


Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.


Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę) duży plażowy ręcznik, kompas, latarkę z zapasem baterii, lupę, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

 

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved