Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

 

OFERTY KRAJOWE - GDAŃSK

               

  

 

AKTYWNY OBÓZ
z elementami fitness

Centrum Hotelowo-Konferencyjne ALMA

Polska, Gdańsk

wiek uczestników: 10-15 lat


AKTYWNY OBÓZ
z elementami fitness

Centrum Hotelowo-Konferencyjne ALMA
Polska › Pomorze Środkowe › Gdańsk
Wiek: od 10 do 15 lat

Aktywny Obóz z Elementami Fitness
“Praca nad możliwościami ciała jest jak wstęp do poznania siebie, do przekraczania barier, których przynajmniej część nieświadomie tworzymy”


Główną atrakcją obozu jest jego położenie – nad samym morzem, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na samopoczucie Młodych Sportowców. Wiele zajęć odbywać się będzie na pięknej plaży w otoczeniu nadmorskiej, unikatowej przyrody: zajęcia sportowe (fitness, rozgrywki plażowe, gimnastyka na piasku), zajęcia relaksacyjne (elemnty jogi z szumem morza w tle), kąpiele morskie (pod czujnym okiem ratowników) i słoneczne (będziemy łapać cenne witaminy), wieczorne spotkania na plaży przy zachodzie słońca z gitarą, zorganizujemy również konkurs na największą muszlę i piaskową rzeźbę.

Program:


Fitness to przede wszystkim stan dobrego samopoczucia, zdrowy styl życia, sposób na zgrabną i sprawną sylwetkę oraz płynność ruchu i elastyczność mięśni. W programie obozu różnorodne formy zajęć prowadzone przez profesjonalnych instruktorów na sali wyposażonej w lustra i odpowiednie akcesoria. Aby urozmaicić codziennie treningi wiele zajęć będzie odbywać się na plaży przy relaksującym szumie morza. Uczestnicy obozu poznają także główne zasady zdrowego odżywiania oraz podstawy treningu rekreacyjnego.

..::Zajęcia fitness::..
TBC (Total Body Condition) - kształtowanie siły i wytrzymałości - ulubiony rodzaj treningu Cindy Crawford,
ABT (Abdominal, Buttocks, Thighs) - kształtowanie głównie dolnych partii mięśniowych,
BS (Body Shape) - trening ogólnorozwojowy, wzmacniający wszystkie grupy mięśniowe,
FAT BURNER - trening spalający tkankę tłuszczową,
Hi-Lo (High-Low) - zajęcia na bazie układów choreograficznych, które pozwalają na wykorzystanie własnej inwencji twórczej i są fantastycznym przygotowaniem do zajęć tanecznych,
STRETCHING - ćwiczenia rozciągające mięśnie i zapobiegające kontuzjom oraz poprawiające elastyczność ciała.

..::Przyrządy::..
doskonałym uzupełnieniem będą zajęcia z wykorzystaniem m.in. hantli, które wzmocnią górne partie mięśniowe, stepów czyli specjalnych podestów, na których tworzy się rozmaite układy, różnokolorowych taśm, przy pomocy których można kształtować poszczególne partie mięśniowe.

..::Historia fitness::..
Uczestnicy dowiedzą się skąd wziął się fitness, jakie były jego początki, kto był prekursorem fitness w Polsce, czym obecnie jest fitness i jakie panują w nim trendy. Nauczą się dostrzegać różnice pomiędzy np. Pilatesem, Jogą a Stretchingiem. Poznają biografie najsłynniejszych gwiazd, dla których fitness stał się pasją życiową, jak np. Cindy Crawford, Jennifer Lopez, Sofia Boutella (czołowa gwiazda Nike Rockstar), Jamie King (główny choreograf Nike Rockstar). Dowiedzą się, z jakich treningów korzystają i dzięki jakim ćwiczeniom utrzymują perfekcyjną figurę.

..::Instruktor fitness::..
dobry instruktor potrafi zachęcić do wysiłku i mobilizować. W ciągu jednej godziny ma szansę stworzenia wśród Uczestników zajęć, nowych, życiowych nawyków regularnego ćwiczenia.W czasie tych zajęć Uczestnicy dowiedzą się, co znaczy określenie „profesjonalny instruktor fitness”, jaki powinien być, jak dbać o dobrą atmosferę zajęć i własny rozwój poprzez udział w warsztatach, konwencjach fitness oraz poprzez studiowanie fachowej literatury.

..::Metodyka zajęć fitness::..
ważnym elementem lekcji aerobiku jest jej metodyka. Uczestnicy obozu dowiedzą się, od czego lekcja powinna się zaczynać, jak poprawnie zwiększać jej tempo, jak redukować intensywność, jakie elementy zastosować pod koniec zajęć. Profesjonalny instruktor posługuje się specyficznym kodem zwrotów i gestów. Na obozie Uczestnicy nauczą się fachowego słownictwa, poznają język gestów wizualnych tzw. „cuening” oraz podstawowe i zaawansowane kroki wykorzystywane w fitnessie.

..::Technika i bezpieczeństwo pozycji i ćwiczeń::..
jak prawidłowo i bezpiecznie ustawiać ciało podczas wykonywania konkretnych ruchów, jakie ćwiczenia stosować na poszczególne partie mięśniowe, czym jest tzw. „cool down” i dlaczego stretching jest tak istotny.

..::Muzyka fitness::..
jest nieodłączną częścią fitnessu, nadaje rytm, buduje dynamikę, urozmaica zajęcia. Dzięki obecności tzw. „bitów” (czyli uderzeń na minutę) ułatwia wykonywanie choreografii. Uczestnicy obozu nauczą się rozróżniać temat, frazy i miary muzyczne oraz rozliczać kroki w taki sposób, aby tworzyły zamkniętą całość. Poznają zasady budowy choreografii, spróbują stworzyć własny autorski układ.

..::Nadmorskie Nordic Walking::..
spacer z profesjonalnymi kijkami, który wziął swój początek od treningów Fińskich narciarzy biegowych. Dynamiczne, poprawne chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane - a zatem ćwiczyć całe ciało. Zapewniamy kijki do nordic walking ale można również zabrać własne!

..::Dieta i jej suplementy::..
pokarm to nie tylko porcja energii: woda, materiały budulcowe i substancje regulujące, z których organizm czerpie siłę do życia. Uczestnicy obozu dowiedzą się, na co zwracać uwagę podczas komponowania diety w treningu fitness, jakie znaczenie mają wybrane składniki odżywcze, jakie korzyści można osiągnąć dzięki suplementom diety oraz czym są tzw. spalacze tłuszczu. Ale przede wszystkim: jak jeść smacznie i zdrowo i zachować przy tym wspaniałą, smukłą sylwetkę!

Ponadto w programie:


..::Orienteering::..
jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysować mapy, oceniać odległości w terenie. Gdy Uczestnicy nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i wieczorne zawody na orientację.

..::Team building::..
to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w szkole - służy integracji, uczy współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie.

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::..
Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.


Terminy i ceny

28.06-09.07.2010 - 1799 PLN
11.07-22.07.2010 - 1799 PLN
24.07-04.08.2010 - 1799 PLN
06.08-17.08.2010 - 1799 PLN
19.08-30.08.2010 - 1799 PLN

Terminy obejmują pobyt na miejscu.

 
Zniżki i dopłaty

Płytka ze zdjęciami z obozu : Dopłata 29,9 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 75 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 150 PLN


Zakwaterowanie
Centrum Hotelowo-Konferencyjne ALMA

Centrum Hotelowo-Konferencyjne Alma 1 położone na malowniczej Wyspie Sobieszewskiej k/Gdańska. Obiekt usytuowany w nadmorskim pasie leśnym, 800 m od pięknej i czystej plaży. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w 2,3,4 osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt jest bezpieczny i ogrodzony. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, świetlica i sala dyskotekowa. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 
Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.


Dojazd - Autokar

Godziny wyjazdów i powrotów do potwierdzenia na kilka dni przed rozpoczęciem turnusu. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany środka transportu.

* - wyjazd dzień wcześniej niż podany termin rozpoczęcia imprezy
** - powrót dzień później niż podany termin zakończenia imprezy
 

Miejscowość Godzina odjazdu Miejsce zbiórki Godzina powrotu Cena
Białystok   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Bydgoszcz 09:00 ul. Toruńska, parking przy Hali Sportowej Łuczniczka ok. 20:00 Dopłata 118 PLN
Częstochowa 03:30 ul. Orzechowskiego, parking na wprost Poczty Głównej ok. 01:30** Dopłata 138 PLN
Gdańsk 11:15 Dworzec Główny PKP, parking obok poczty ok. 16:00 Dopłata 78 PLN
Gorzów Wielkopolski   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Grudziądz   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Katowice 01:30 Dworzec PKS ul. P. Skargi (obok Supersamu) ok. 03:30** Dopłata 158 PLN
Kielce   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Koszalin 06:45 duży parking przy Dworcu Głównym PKP ok. 20:30 Dopłata 118 PLN
Kraków 00:10 ul. Kałuży,zatoczka-między Stadionem Cracovia a Hotelem Orbis ok. 04:50** Dopłata 158 PLN
Leszno 04:00 parking przy hali Trapez, Al. Konstytucji 3 Maja ok. 01:00** Dopłata 138 PLN
Lublin   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Łódź 06:00 Plac Zwycięstwa, Al.Piłsudkiego ok. 23:00 Dopłata 138 PLN
Olsztyn 14:30 parking przy Park Hotel, ul. Warszawska ok. 15:30 Dopłata 58 PLN
Opole   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Poznań 06:00 dworzec Główny PKP, ul. Dworcowa tzw. Dworzec Letni ok. 23:00 Dopłata 138 PLN
Rzeszów   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty
Słupsk 08:15 parking przy Dworcu Głównym PKP ok. 19:00 Dopłata 68 PLN
Szczecin 03:45 Parking przy zamku, ul. Korsaży, przy Maszcie ok. 23:30 Dopłata 158 PLN
Toruń 10:00 Parking przy ul.Bulwar Filadelfijski 12,przy moście Piłsudskiego ok. 19:00 Dopłata 118 PLN
Warszawa 07:00 PKiN, parking przy Pałacu Młodzieży (ul. Świętokrzyska) ok. 22:30 Dopłata 128 PLN
Włocławek     ok. Dopłata 250 PLN
Wrocław 02:00 Parking przy skrzyż. ul. Ślężnej i Kamiennej (Wzg. Andersa) ok. 03:00** Dopłata 138 PLN
Zielona Góra   wyjazd negocjowany ok. bez dopłaty


Wycieczki fakultatywne

Poszczególne opłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcje trwania obozu.


Certyfikowany kurs pierwszej pomocy | Dopłata 160 PLN

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.


Rejs statkiem na Hel | Dopłata 120 PLN

Zabierzemy Was w fascynującą morską podróż do miejsca gdzie, jak się potocznie uważa, Polska ma swój początek. Rejs tramwajem wodnym będzie trwał około 2,5h w jedną stronę. Na miejscu zwiedzimy niezwykłą latarnię morską i fokarium, gdzie można zobaczyć piękne foki szare. Na chwilę odpoczynku, jeśli pogoda pozwoli,udamy się na jedną z helskich plaż, gdzie będziemy mieli okazję zanurzyć stopy w wodach morza bałtyckiego.


Przygodowy Pakiet Obozowy | Dopłata 100 PLN

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- kompas płytkowy z niezbędnym sznureczkiem do zawieszenia na ręku,
- 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin,
- specjalny ogrzewacz, który w razie potrzeby staje się ciepły i ogrzewa zimne dłonie, a gdy już się ostudzi, można go z powrotem “naładować”, wrzucając na chwilę do gotującej się wody.

Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.


Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny i twórczy program, opiekę kadry i instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), VAT.


Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.


Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę) duży plażowy ręcznik, kompas, latarkę z zapasem baterii, lupę, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

 

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved