Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - WASZETA k. Olsztynka

     

  

Obóz Szkoleniowy na Patent Żeglarza Jachtowego

  

1_t_INTROG_0545.jpg

  

1_t_INTROG_0562.jpg

 

1_t_KAS_123.jpg

  

2_t_AGENT_0514.jpg

  

 

  

 

OBÓZ SZKOLENIOWY NA PATENT ŻEGLARZA

OSW PERKOZ

Polska, Waszeta k. Olsztynka

wiek uczestników: 13-18 lat


Obóz szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego
wiek od 13 - 18lat

Jezioro Pluszne to idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych, a szczególnie żeglarstwa. OSW Perkoz od lat stanowi bazę szkoleniową dla wielu pokoleń młodych Wilków Morskich. Jest tu wszystko czego będą potrzebować Uczestnicy: wiatr, woda, słońce! Miejsce na obóz zostało specjalnie wybrane, ze względu na swoje walory: położenie na półwyspie nad czystym Jeziorem Pluszne (objętym strefą ciszy), duże odległości od innych obiektów wypoczynkowych i ruchliwych dróg (bezpieczeństwo młodych Uczestników) oraz bogatą bazę sprzętu wodnego.
 
ZAKWATEROWANIE

OSW „Perkoz” w Waszecie (k. Olsztynka) położony wśród pięknych lasów na półwyspie nad jez. Plusze. Ośrodek ogrodzony, z bezpośrednim dostępem do jeziora, kąpieliskiem strzeżonym. W ośrodku stołówka, świetlica, sala konferencyjna, boisko, plac zabaw. Przy obiekcie sprzęt pływający (żaglówka, kajaki, rowery wodne) i sprzęt rekreacyjny. Pokoje 3-5 os. z łazienkami, część pokoi typu studio. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

 
WYŻYWIENIE

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

..::Program::..

Pod okiem instruktorów Uczestnicy będą się uczyć żeglarstwa i przygotowywać do samodzielnego prowadzenia jachtu. Obóz zakończony jest egzaminem na patent żeglarza jachtowego pod koniec obozu. Kurs jest zgłoszony do Polskiego Związku Żeglarskiego, a instruktorzy mają odpowiednie uprawnienia i duże doświadczenie pracy z Dziećmi.

 
Podczas 12 dni obozu Żeglarze poznają dokładnie tajniki żeglarstwa, podzielone na następujące bloki zgodnie z zaleceniami PZŻ:

 

..::Budowa jachtu::..

 – Kursanci poznają podstawowe nazewnictwo części składowych typowego jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługa współczesnego jachtowego silnika przyczepnego
 

..::Przepisy::..

– Uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych odnoszących się do żeglugi jachtowej, poznają prawo drogi, sygnały zrokowe i dźwiękowe, sygnały wzywania pomocy, znaki żeglugowe, elementarne wiadomości o przepisach obowiązujących na wodach morskich, przepisy portowe, a także niezwykle ważną etykietę jachtową – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.
 

.::Teoria żeglowania::..

– pojęcia i zagadnienia takie jak: wiatr rzeczywisty i pozorny, kursy jachtu względem wiatru, siły działające na jacht, zawietrzność i nawietrzność, współpraca żagli, działanie steru, czy stateczność jachtu. To wszystko Uczestnicy będą mieli w jednym palcu!
 

..::Locja

– ta tajemnicza nazwa obejmuje zagadnienia takie jak: oznakowanie śródlądowego szlaku żeglugowego, żegluga na rzece, elementarne informacje o budowlach hydrotechnicznych. A także elementarne wiadomości o oznakowaniu nawigacyjnym wód morskich (system IALA), księgach locji, spisach świateł i sygnałów nawigacyjnych, mapach morskich.
 

..::Ratownictwo::..

– jeden z najważniejszych działów szkolenia obejmuje: środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi, zasady zachowania się po wywrotce jachtu, wiadomości o ratownictwie na wodach śródlądowych, podstawowe informacje o ratownictwie na wodach morskich I podstawy pomocy przedmedycznej w najczęściej występujących obrażeniach na jachcie i w czasie rejsów.
 

..::Teoria manewrowania::..

– czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu (tzw. halsowanie).
 

..::Meteorologia::..

– czyli to, o czym dobry żeglarz nie może nigdy zapomnieć. Podczas zajęć Uczestnicy zdobędą podstawowe wiadomości o wiatrach, poznają skalę Beauforte’a, niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska meteorologiczne i ich oznaki, a także dowiedzą się skąd zdobywać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.
 

..::Praktyka::..

- obejmuje eksploatację jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługę żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługę silnika zaburtowego, a także umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego.
 

..::Prace bosmańskie::..

– Uczestnicy nauczą się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, a także podstawowych napraw jachtu i osprzętu.
 

..::Manewrowanie::..

– Uczestnicy będą na własnej skórze odkrywać teorię w praktyce. Sami będą wykonywać manewry takie jak: zwrot przez sztag, przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie w dryf, dojście i odejście od boi, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach jak i na silniku.
 

..::Szanty, historie żeglarskie::..

– po dniu spędzonym na wodzie Uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się śpiewania szant i przyśpiewek żeglarskich.

..::Podstawy kierowania ludźmi::..

– podczas tego warsztatu Kursanci zdobędą podstawowe wiadomości, jak efektywnie zarządzać ludźmi, kto to jest lider, jak mówić, by inni słuchali, jak wydawać komendy, by załoga zareagowała właściwie. Wiedza ta będzie bardzo przydatna przy dowodzeniu jachtem i ułatwi młodym żeglarzom kierowanie załogą.
 

..::Kajaki::..

– w programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po jeziorze Pluszne. Uczestnicy, najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa zachowania w kajaku i techniki wiosłowania. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i ratowników WOPR. Zajęcia wysiłkiem dopasowane do możliwości fizycznych młodych Kajakarzy.
 

..::Tratwy::..

- Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, na której stoczą bitwę na strzeżonym kąpielisku. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu.

..::Team building::..

– czyli budowanie zespołu. Podczas wielu zabaw i zadań służących integracji Uczestnicy zbudują zgraną załogę zarówno na jachcie jak i na lądzie, a niektóre przyjaźnie przetrwają na lata.

..::Terenoznawstwo i orienteering::..

- jest to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map, posługiwania się kompasem. Nie jest to łatwe zadanie. Uczy cierpliwości i wiary w siebie. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę, czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy, czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

 
.::Zorbing::..

– emocjonujące zajęcia dla miłośników zorbingu, czyli przemieszczania się wewnątrz dużej (ponad 3 metry średnicy), przezroczystej, plastikowej kuli, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia.
 

NOWOŚĆ ZORBING W CENIE!

Oprócz tego, przewidziane są różnego rodzaju gry, zabawy oraz dyskoteki.

 
Patent żeglarza jachtowego uprawnia do:

prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych, prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej do 8,5 m po wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu w porze dziennej. Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, realizują powyższe uprawnienia pod nadzorem osoby pełnoletniej, która posiada stopień żeglarza jachtowego lub wyższy, a sam nadzór prowadzony jest w określonych przez rozporządzenie Ministra Sportu warunkach.
  
CO ZABRAĆ:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).
 
CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry i instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł, PZU SA), VAT.
 
TERMINY

1. 22.06-04.07.2009
2. 06.07-18.07.2009
3. 20.07-01.08.2009
4. 03.08-15.08.2009
5. 17.08-29.08.2009
 
CENA:
1899 zł
 
DOPŁATY (na miejscu lub w biurze)

Wycieczka autokarowa do skansenu w Olsztynku +80 zł
Szkolenie z pierwszej pomocy (całodzienny, certyfikowany kurs) +170 zł
Zajęcia z quadami (pół dnia na grupę 10-20 osób, ok. 20 min na osobę) +90 zł
Zajęcia paintballowe +30 zł/100kulek (płatne na miejscu)
 
Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
        

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved